chcete dostávať novinky na mail?
Aktuálne akcie
Sokolovňa Liptovský Hrádok Zumba Fitness ZIN

Zumba – nejde o cvičenie ale hlavne o ZÁBAVU!!!

Názov zumba pochádza zo španielskeho slova „zumbear“ - čo znamená baviť sa, pozvať ľudí niekam na párty alebo rýchlo sa pohybať, hýbať sa. Tento tanec spája dynamickú latinskoamerickú hudbu ako salsu, merengue, flamenco, hip-hop, čača, samba a rôzne exotické tanečné a zaujímavé aeróbne pohyby a tanečné kroky a prvky.

Zameriava sa predovšetkým na také svalové partie ako je zadok, nohy, brucho, ruky a na najdôležitejší sval tela, srdce. Jej hlavným výsledkom je, že spája a kombinuje vysoko energickú a motivujúcu hudby s úchvatnými tanečnými pohybmi, ktorými sa môžu všetci zúčastnení zbaviť svojich starostí, stresu, pričom ide o dokonalé odreagovanie sa.

Jej tajomstvo

Vychádza z takého princípu, že cvičenie by nás malo pobaviť, malo by byť jednoduché, pútavé, aby všetci účastníci cvičenia pri tomto fitness programe vydržali, až kým nedosiahnu dlhodobé a pre zdravie prospešné výsledky. Je nielen skvelá pre vaše telo, ale i pre vašu myseľ. Je to výnimočné cvičenie, ktoré každému z nás zaručene zdvihne náladu!

V jednotlivých choreografiách sa striedajú pomalé a rýchle rytmy a kroky na princípe intervalového tréningu s cieľom vyformovať, spevniť a posilniť si celé telo. Je to spojenie posilňujúcich cvikov a jednoduchých tanečných krokov. Tento druh aerobiku je na rozdiel od toho klasického viac zábavný, viac sexy, viac tanečný a pomocou neho dosiahneme aj určite viditeľnejšie účinky. Zumba patrí k novej zábavnej, jedinečnej, efektívnej, jednoduchej a tanečnej fitness senzácii. Pri tomto tanci zabudnete aj na to, že cvičíte. Pretože tento tanec vás dokonale ovládne!

Spálite približne 800 kalórií

Pri zumbe sa netancuje v pároch. Ide o cvičenie, kde tancuje každý sám podľa svojich schopností a telesnej zdatnosti. Odporúča sa všetkým, ktorí chcú schudnúť, spevniť si a vyformovať si postavu. Samozrejme tak ako aj pri ostatných cvičeniach aj tu je dôležitá pravidelnosť a vyvážená strava.

Zumba je určená pre všetkých, ktorí majú záujem o niečo zaujímavé a výnimočné, bez ohľadu na vek a kondíciu. Každý si môže kroky prispôsobiť podľa svojich potrieb.